Ubytování


Londýn nabízí svým návštěvníkům nepřebernou škálu ubytování, pro milovníky luxusu i studenty. Vybírat lze z hotelů, apartmánů, penzionů, hostelů, univerzitních kolejí i vícero kempů. V letní turistické špičce nebo při pořádání významných kulturních či sportovních událostí se přesto může stát hledání noclehu noční můrou. Proto si vždy raději zajistěte ubytování s dostatečným časovým předstihem.

Můžete bydlet v penzionu nebo hotelu a využít standardní služby. A nebo můžete být trošku netradiční a ubytovat se v soukromí. Tuto možnost nabízejí například stránky Airbnb.cz. Poznáte tak zemi z jiného úhlu, setkáte se se zajímavými lidmi, proniknete do života Britů.

I v Londýně se dá samozřejmě kempovat a to poměrně blízko centru. Kempy jsou dobře vybavené, ceny za kempování jsou obvykle kolem 8 liber za osobu a noc. Ubytovat se můžete například v kempu Abbey Wood na jihu Londýna, 40 minut vlakem od centra. Další oblíbený kemp najdete v parku Crystal Palace. Nachází se v jižní části města na ulici Westwood Hill, asi 15 minut chůze od stanice metra. K levnějším variantám ubytování patří rovněž hostely, ale jejich ceny se můžou velmi lišit. Kvůli drahé londýnské dopravě vyjde nakonec dražší hostel blíže centru levněji, než ten levný na periferii! Slušné jsou hostely nesoucích jméno Clink. Noc zde stojí od 12 liber ve společné noclehárně do 50 liber ve dvoulůžkovém pokoji. V době prázdnin nabízejí levné ubytování také londýnské koleje, cena za noc je ale vyšší než u klasického hostelu.

Londýn samozřejmě nabízí i vysoký standard ubytování. Pokoj v hotelu obvykle vyjde asi na 50 liber za noc. Nejlevnější hotely jsou typu bed & breakfest, často se společnou koupelnou (od 20 liber), najdete tu ale samozřejmě i nejluxusnější světové značky.