Noční život


Londýn má co nabídnout na několik dlouhých dní, ale jeho srdce tepe i bohatým nočním životem. V centru Londýna naleznete nespočetné množství barů, diskoték a nočních podniků i pro nejnáročnější klienty, některé městské části se dokonce zaměřují na jednotlivé druhy hudby. Za taneční hudbou jako je Drum’n’Bass, House či Trance se vydejte do čtvrtí Farringdon, Hoxton či Schoreditch. Mezi nejznámější a také nejvíce navštěvované kluby patří Fabric nebo Turnmills, kde hrají ti nejznámější a nejlepší DJ’s na světě. S tím souvisí i jediné negativum a to vysoké ceny pití. Bohatý noční život zažijete i na West Endu, zejména Leicester Square, Mayfair a Piccadilly stojí za prozkoumání. Nejčastější žánry, které zde uslyšíte, jsou funky house, hip hop či R&B. mezi nejznámější kluby patří Cafe De Paris, China White, Funky Buddha, Mahiki, Number One Leicester Square and Paper. Další oblastí s bohatým nočním životem je Camden na severu Londýna s kluby Electric Ballroom, Koko a Underworld, kde se scházejí příznivci rocku, metalu nebo indické hudby.

Když je řeč o nočním životu, nelze nezmínit SOHO. Při vyslovení tohoto slova se všem jistě vybaví nebezpečná čtvrť s červenými lucernami, avšak dnes už to není tak docela pravda. V současnosti je domovem kultury, zábavy, obchodu a samozřejmě nočního života. Soho je multikulturní čtvrtí, žijí zde imigranti z Francie, Itálie, Židé a v nejvyšším zastoupení také imigranti z Číny (nachází se zde takzvaná Čínská čtvrť). Na tomto místě můžete strávit celou noc díky obrovskému množství hospod, klubů, barů, restaurací a kaváren. I po velké policejní čistce v 80. letech zde pánové najdou (nyní již legální) noční kluby, striptérské bary, gay bary nebo sexshopy. Navštívit můžete například první legálně otevřený striptýzový klub v Londýně The Raymond Revuebar, který byl otevřen již v roce 1952.

Pokud si raději zajdete na pivo či drink, nabízí Londýn tisíce pubů a zejména ty irské nabídnou úžasnou atmosféru. Všechny restaurace ve Velké Británii jsou nekuřácké, ale zakouřit si většinou lze venku před nimi. Objednává se vždy na baru a platí nepsané pravidlo, že objednává a platí vždy jeden člověk, když se jde pro další pivo, objednává zase někdo jiný. Obvyklá je květinová výzdoba fasády, dřevěné obklady, velký výběr whisky a typická britská svrchně kvašená piva “ale” nebo “stout”. Mezi nejlepší a nejznámější londýnské puby patří například Olde Cheshire Cheese na Fleet Street s patrně nejstarším interiérem, který přečkal požár Londýna v roce 1666, Princess Louise na Holborn z viktoriánské doby nebo Red Lion na St James’s.