Muzea a galerie


Londýn je přímo prošpikovaný desítkami muzeí a galerií (přes 500), jsou rozesety po celém městě a vstupy do některých jsou dokonce zdarma. Na jejich návštěvu byste potřebovali minimálně měsíc a asi by to ani nemělo smysl. Jsou zde ale některá  místa, která byste rozhodně vynechat neměli. Zde jsou některá z nich:

Muzeum voskových figurín Madame Tussauds

Světoznámé muzeum, které má již po světě mnoho nástupců, ale je stále největší, nejvelkolepější a figuríny jsou v něm velice realistické. Najdete zde figuríny historických postav, členů královských rodin, sportovních hvězd, známých zločinců, herců a dalších celebrit. Na současné adrese na Marylebone Road sídlí od roku 1884, ale první figuríny vznikaly již o sto let dříve.

Marilyn_Monroe_Wax_Statue_in_Madame_Tussauds_London

London Dungeon (Londýnské kobky), Muzeum hrůzy

Rovněž světově proslulá mrazivě hororová atrakce v Londýně. Přivítá vás kombinací skutečných dějin, hororu i humoru a zavede vás nazpět časem do nejtemnějších momentů v historii hlavního města. Muzeum připomíná temné události a postavy, které se zapsaly do 2000 let staré historie města. Prohlídky jsou interaktivní s mnoha zajímavými speciálními efekty i živými herci. Muzeum bylo poprvé otevřeno v roce 1976, stále se rozšiřuje a vše, co zde spatříte, je založeno na skutečných historických událostech, mimo jiné se dozvíte historická fakta o vraždách Jacka Rozparovače.

Muzeum Sherlocka Holmese

Kde jinde bychom ho měli hledat než na Baker Street 221B. Muzeum geniálního detektiva je umístěno především v prvním patře budovy z počátku 19. století. Byt je vybaven ve viktoriánském stylu, nechybí zde známé Sherlockovy housle, křeslo, kde přemýšlel nad svými případy ani sbírka různě velkých dýmek. Nechybí zde samozřejmě ani obchůdek s rozličnými suvenýry. Před vstupem do muzea je rovněž zajímavá socha Sherlocka Holmese na podstavci, která znázorňuje slavného detektiva, jak drží ve své ruce svou oblíbenou fajfku a přemýšlí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Muzeum vědy (Science Museum)

Pokud se zajímáte o vesmír, matematiku, fyziku a obecně technické věci, nemůžete toto muzeum vynechat. Sbírky obsahují více než 300 000 exponátů. Každé poschodí je věnováno jiné disciplíně. Mezi nejzajímavější vystavované exponáty patří určitě slavná Stephensonova parní lokomotiva, první tryskový motor, první model DNA, první psací stroj nebo kyvadlo dlouhé přes všechna patra. Vyzkoušet si můžete mnoho interaktivních exponátů, které nenadchnou jen dospělé, ale bezpochyby i děti.Vstup do Muzea vědy je pro návštěvníky zdarma a určitě ho nezvládnete prozkoumat při jediné návštěvě.


National Portrait Gallery

Tato umělecká galerie představující portréty historicky slavných a významných Britů od Tudorovců až po současnost. Sbírka National Portrait Gallery obsahuje nejen fotografie, ale také miniatury, obrazy, sochy a kresby. K těm nejvzácnějším patří portrét Williama Shakespeare nebo portrét Jindřicha VIII.