Londýnské trhy


Někdo má raději obchodní centra, někdo upřednostňuje osobitější atmosféru a raději se prodírá uličkami mezi stánky drobných prodejců. I těm má Londýn co nabídnout. Zde přehled alespoň těch nejznámějších londýnských trhů.

Camden_Lock_(7060387557)

Pro dobrodružné povahy je velkým zážitkem návštěva oblasti Camden Town. Jde o čtvrť na severu Londýna. Proslulá je nepřeberným množstvím trhů, které se zde nacházejí. Najdete zde velký trh s hippie oblečením, tradičními řemeslnými dárky, netradičním oblečením, šperky, hračkami, vonnými tyčinkami, klobouky, boa a mnoha osobitými restauracemi, kde můžete ochutnat jídlo z různých koutků světa. Kromě toho celé Camden Town dýchá nenapodobitelnou atmosférou. Na své si tu přijdou fanoušci různých hudebních stylů od reagge, přes punk a metal až k technu. S trochou nadsázky by se dal Camden Town nazvat lidským muzeem, protože tu potkáte zástupce všech možných subkultur a mnoho dalších jedinečných “postaviček”.

200704-38_-_Camden_Lock_Market

Covent Garden je další místo plné trhů s různorodým zbožím, ale oproti Camdenu o poznání konzervativnějším. V 19. století zde byla postavena centrální tržnice (Central Market Hall), kde se v pondělí prodávají starožitnosti a po zbytek týdne umělecké výrobky. Trhy jsou rovněž centrem zábavy. Setkáte se zde se spoustou pouličních umělců (buskers) – kouzelníci, hudebníci a zejména baviči.

Portobello Road Market je světově proslulý trh starožitností, šperků, oblečení z druhé ruky a dalších drobností a cetek.

London Borough Market je trh s delikatesami, lokálními potravinami, specialitami, ovocem, rybami a s dalšími pochutinami. Některé stánky nabízejí anglickou či evropskou kuchyni.

Columbia Road Flower Market je trh s nepřeberným množstvím květin a zahradnických potřeb. Probíhá každou neděli v sezoně. Jeho návštěvu lze spojit s prohlídkou dalších trhů, jako je například Brick Lane market, kde vám stovky stánkařů nabídnou vše, na co si vzpomenete a v neposlední řadě jsou zde vyhlášené restaurace.

Pokud chcete sehnat kvalitní značkové oblečení a nevadí vám, že nebude zrovna z nejnovější kolekce, navštivte Petticoat Lane, kde najdete stovky stánků se zlevněným oblečením známých módních značek.